Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Zasaď třeba chleba aneb prvňáčci na exkurzi v Ekocentru Cheb

Ve středu 18. září 2019 jsme se poprvé vydali společně vzdělávat mimo naši školní budovu, a to na Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy do Chebu, kde nás čekal zábavný výukový program s názvem "Zasaď třeba chleba"

Do známého "Ekocentra" jsme odjížděli v 8:20 z Autobusového nádraží Březová. Počasí nám přálo, už od rána svítilo sluníčko. Kromě paní učitelky a asistentky se s námi na exkurzi vydal také náš třídní maskot "Myšák Jerry". Hned po příjezdu na statek nás přivítali tamní lektoři a program mohl začít!

Nejdříve jsme si poslechli přednášku o obilninách a jejich zpracování. Některé druhy obilí jsme samozřejmě znali, už jsme přeci velcí školáci, ale dozvěděli jsme se i spoustu dalších nových informací. Např. že zrní, které se sype domácím ptákům není "presso", ale proso. Po zajímavé přednášce následoval přesun do místní kuchyně, kde jsme se seznámili s receptem na domácí chléb a pustili se do jeho výroby. Vážení surovin, míchání, hnětení, kynutí a pečení – to vše byly procesy, kterými musel náš chléb projít. Čas během kynutí a pečení jsme využili na svačinu a dále na vyzkoušení mletí obilovin (ruční drcení mezi kameny, hmoždíř a klasický ruční mlýnek), dojením, seznámením s domácími zvířaty a jejich krmením.

Když jsme se vrátili zpět do kuchyně, celá voněla čerstvě upečeným domácím chlebem. A protože víme, že by se teplé pečivo jíst nemělo, zabalili jsme každý svou část do ubrousku a chlebík vzali ochutnat domů našim milým rodičům (tedy alespoň ti, co ho nesnědli odpoledne ve školní družině).

Celý program, obzvláště pečení, se nám moc líbilo a už teď se těšíme na další exkurzi!

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
3.10.2019
ZŠ Březová, okres Sokolov

Komenského 232
357 61 Březová

Tel: 352 633 540,  608 323 025
E-mail: info@zs-brezova.cz