Exkurze do History parku v Ledčicích

Ve čtvrtek 10. 5. se žáci 2. stupně vypravili do Ledčic u Mělníka, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli práci archeologa a osvojili si celou řadu dovedností, které musel zvládat pravěký člověk. Každý tak dostal možnost vcítit se do role pravěkého lovce a zkusit si vrh oštěpem či střelbu z luku, nechybělo ani vyrábění keramiky. Práci archeologa si děti vyzkoušely pod vedením zkušené lektorky, a tak byly k vidění skupinky sklánějící se nad kostrou člověka, kterou pečlivým ometáním vysvobodily ze spárů země.

Po programu v archeoparku vyrazila celá skupina zdolat nejznámější horu naší historie, Říp. Místy byl výstup poněkud strmější, nicméně všichni žáci napnuli své síly a stanuli na vrcholu, kde na ně čekala prohlídka rotundy sv. Jiří a zasloužené občerstvení. Velké nadšení vzbudily nečekané návštěvnice ze zvířecí říše, které se nebály předvést své akrobatické umění na stolech. Doufejme, že se obě v pořádku dostaly k majiteli.

Celý den se i díky krásnému počasí mimořádně povedl a poskytl všem spoustu příjemných a neopakovatelných zážitků.

Za ZŠ Miloslava Mrázková

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled