Soutěž mladých zdravotníků

Na pětičlenná družstva mladých zdravotníků letos čekaly na soutěži nelehké úkoly. Museli si poradit s první pomocí kupříkladu u otevřené zlomeniny holenní kosti nebo „zachovat klidnou hlavu“ při ošetřování osoby pod vlivem omamných látek. Závody prověřily také zručnost dětí při obvazové technice i šikovnost při transportu.

Cílem soutěže je, aby si děti vyzkoušely poskytování první pomoci na namaskovaných figurantech (studenti Střední zdravotnické školy v Chebu), a především, aby obstály při pomoci druhému v reálném životě. O výsledcích rozhodují rozhodčí pomocí bodové škály za splnění úkolu. Hodnotí se manipulace se zraněným, forma, způsob nebo účinnost provedených život zachraňujících úkonů.

Do soutěže o postup se mohli zapojit žáci základních škol, víceletých gymnázií, členové místních skupin Českého červeného kříže nebo dětské organizace vychovávající mládež, které spadají pod působnost Oblastního spolku Českého červeného kříže Cheb.

Do oblastního kola se letos zapojilo 18 družstev z okresu Cheb a Sokolov.

Výsledky SMZ 2018 pro okres Cheb:

I. stupeň II. stupeň

1. 2. ZŠ Cheb 1. 2. ZŠ Cheb

2. 6. ZŠ Cheb 2. 3. ZŠ Cheb

3. ZŠ Hlávkova Aš 3.ZŠ Hlávkova Aš

Výsledky SMZ 2018 pro okres Sokolov:

I. stupeň                                                                II. stupeň

1. ZŠ Březová                                                       1. ZŠ Nové Sedlo

2. ZŠ Sokolov – Rokycanova                            2. ZŠ Březová

3. ZŠ Sokolov – Běžecká                                   3. ZŠ Sokolov – Rokycanova

Akce se konala za finanční podpory města Cheb a Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Děkujeme tímto za prostorové zajištění 6. Základní škole v Chebu, konkrétně Mgr. Pavlovi Tomášovi.

Ceny věnoval Miroslav Vostrý a zábavní a vzdělávací centrum Fantazie Sokolov.

Generálním mediálním partnerem byl nezávislý informační portál ŽivéChebsko.cz

Jakub Jestřáb

Oblastní spolek Českého červeného kříže Cheb

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled