Úvod > Základní škola > Výchovný poradce

Výchovný poradce

Výchovný poradce:

Konzultace poskytujeme zájemcům kdykoli po předchozí domluvě.

Výchovný poradce ve škole:

• zabezpečuje poskytování poradenských služeb
  • spolupracuje s třídními učiteli a dalšími pracovníky školy při řešení problémů
  • zabezpečuje vzdělávání a integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  • vede záznamy o žácích s problémy vzdělávacími, výchovnými a žácích ze znevýhodněného prostředí
  • poskytuje informace  o poradenských zařízeních a zprostředkovává zájemcům možnost využití jejich služeb
  • poskytuje pomoc při problémech s prospěchem a chováním
  • pomáhá při výběru dalších možností vzdělávání a poskytuje služby kariérového poradenství
  • průběžně spolupracuje s institucemi, které se na školu obrátí při řešení problémů

PŘIHLÁŠKY NA STŘEDNÍ 2024

V Březové 2. 1. 2024

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

od 1.2.2024 budete moci podávat přihlášky na střední školy do maturitních i učebních oborů pro Vaši vycházející dceru, Vašeho vycházejícího syna z 9.ročníku a nebo také pro žáky a žákyně s velmi dobrým prospěchem z 5. a 7.ročníku do víceletých gymnázií. Zatím stále ještě nejsou k dispozici formuláře nebo webové přístupy k digitálnímu vyplňování přihlášek. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zpřístupnilo informační webové stránky:

www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci .

Na těchto webových stránkách se můžete seznámit s postupy, podle kterých se budou přihlášky na střední školy řešit. Seznamte se prosím s nimi.

Děkuji Vám za spolupráci. Mgr. Hana Hylasová

Publikováno 2. 1. 2024 11:57

Jednotná přijímací zkouška 2024

Pro naše vycházející žáky, jejich rodiče a zákonné zástupce jsou v příloze uvedeny základní informace zveřejněné na www.cermat.cz - Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, které týkají Jednotné přijímací zkoušky a přihlášek na střední školy v roce 2024. Další informace Vám budeme sdělovat po schválení novely školského zákona, kterou připravilo ministerstvo školství a s níž vyjádřila souhlas vláda.

Publikováno 22. 11. 2023 14:08

Vzdělávací mapa škol Karlovarského kraje

Vážení rodiče, žáci devátých ročníků,

vytvořili jsme pro vás ve spolupráci s Karlovarským krajem informační materiál Vzdělávací mapa Karlovarského kraje, který obsahuje ucelené informace o všech středních školách v kraji, největších zaměstnavatelích a nejvíce poptávaných profesích, základní údaje o podnikání a zaměstnání a řadu užitečných odkazů. Jedná se již o druhé, aktualizované vydání tohoto informačního materiálu, který by vám měl usnadnit rozhodování o budoucím studiu na střední škole. Materiál je k dispozici v příloze této zprávy, případně u výchovné poradkyně školy. Dále si vás dovolujeme informovat, že máme při Krajské hospodářské komoře zřízeno Kontaktní místo pro spolupráci zaměstnavatelů a škol, v rámci něhož vám nabízíme zdarma řadu služeb, které vám mohou pomoci při kariérovém poradenství a komunikaci s místními zaměstnavateli. V případě zájmu o spolupráci a dotazů se neváhejte na nás obrátit.

Za tým Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje

Ing. Lenka Mansfeldová

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje

nám.Jiřího z Poděbrad 478/33, 35202 CHEB

Publikováno 23. 2. 2021 1:07

Dny otevřených dveří na středních školách

Každý rok nabízí jednotlivé střední školy vycházejícím žákům dny otevřených dveří. Termíny a časy uvádějí na svých webových stránkách. Sledujte proto internetové stránky těchto středních škol, o které budete mít zájem a zúčastněte se jich. Prosím jen, navštěvujte střední školy tak, aby žáci zameškali co nejméně, tzn. nejlépe po vyučování.

Komplexní přehled o vzdělávání v Karlovarském kraji naleznete na Školském portálu Karlovarského kraje: >> http://www.kvkskoly.cz/Stranky/default.aspx <<

Publikováno 23. 2. 2021 1:05