T- Mobile olympijský běh

„Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka.“

To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost. Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru.

T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice - ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích - nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Dne 19. 6. 2019 se i žáci naší školy stali součástí této celorepublikové akce k oslavě olympijského dne a v 10,00 h vyběhli (stejně jako 60 000 školních dětí po celé republice) na trať dlouhou 500 – 700 m. Nejlepší běžci dostali drobné ceny, které věnovala firma KOH-I-NOOR. Děkujeme žákům školy, že se takto aktivně zapojili a věříme, že i příští rok znovu všichni vyběhneme.

Š. Krausová

21.6.2019