Běh za životní prostředí

Máme za sebou již osmý ročník BĚHU ZA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, který je každoroční oslavou Světového dne životního prostředí. OSN letošním tématem zvolila znečištění ovzduší, protože přibližně 7 milionů lidí na celém světě předčasně zemře díky znečištěnému ovzduší, přičemž asi 4 miliony těchto úmrtí se vyskytuje v asijsko-pacifickém regionu. Světový den životního prostředí 2019 bude vybízet vlády, průmysl, komunity a jednotlivce, aby se sešli a prozkoumali obnovitelné zdroje energie a zelené technologie a zlepšili kvalitu ovzduší ve městech a regionech po celém světě.

Žáci 2. stupně den oslavili během. Jak dobře se jednotlivá družstva v terénu okolí Březové zorientovala? Jak náročné ekologické úkoly pro ně připravili na stanovištích deváťáci? Kolik znalostí žáci o přírodě a její ochraně předvedli? Jak zdatní běžci jsou naši žáci? Tyto otázky vyvstaly během našeho závodu a odpovědi na ně byly vesměs pozitivní. Nejúspěšnějšími družstva: 1. Hora, Majnek, Bláhová, 2. Macháčková, Peschelová, Ťoupalová, 3. Laurinová, Lhotáková.

Těšíme se na příští ročník, běháme hlavně za naši planetu.

10.6.2019