Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Divadlo v Bečově nad Teplou

náhled

Karlovarské hudební divadlo otevřelo zbrusu novou divadelní scénu v podhradí hradu a zámku Bečov nad Teplou. A tak jsme se tam vydali 5. června 2019 – druháci, třeťáci a čtvrťáci.

Divadlo je umístěno v budově, ve které před třiceti lety sídlil bečovský Kinematograf. Pozůstatky z této doby je možné shlédnout ve vstupních prostorách.

Pro nás byla připravena pohádka „O loupežníku Krákorcovi“. Toto zpola činoherní a zpola loutkové představení, plné veselých písniček, nás zábavnou formou provázelo historií hradu a zámku a jednotlivými architektonickými prvky, které byly při stavbě tohoto sídla použity. Před začátkem pohádky byla vyhlášena soutěž O Velké Kulové (meloun). A vyhrála Andrejka ze 3. B.

Po shlédnutí představení jsme se vydali do Muzea hrníčků, které bylo založeno s myšlenkou vzájemnosti. Hrníček zde symbolizuje skutečnost, že každé ráno všech dětí na celém světě začíná s hrníčkem plným čaje, kakaa nebo třeba čisté vody.

My jsme přivezli několik hrníčků a sbírka se tím rozšířila. Už jich mají asi 7000, mezi nimi i hrníčky známých osobností. Také jsme viděli expozici technologií, které se používají k výrobě keramiky.

Vstupné i dopravu hradil Karlovarský kraj v rámci Projektu vzdělávání dětí a mládeže v kultuře.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
9.6.2019
ZŠ Březová, okres Sokolov

Komenského 232
357 61 Březová

Tel: 352 633 540,  608 323 025
E-mail: info@zs-brezova.cz