Opět po roce Noc s Andersenem

Celonoční oslava čtenářství, Andersenova noc, proběhla letos 29. března v březovské knihovně. Ta se tak připojuje k množství knihoven a škol, které ji každoročně pořádají v období výročí narození významného dánského spisovatele, jehož pohádky zná z dětství snad každý. Ale není to jen o pohádkách. Už samotný fakt, že nebudu spát doma u rodičů, ale s mnoha kamarády v tábornických podmínkách, vyvolává dobrodružné očekávání malých účastníků. A co teprve dlouhý večer před zalezením do spacáků? Byl plný zábavy. Kromě té často také spojený s novým poznáním. Třeba ve chvíli, kdy herci ostrovského divadla připomněli, že náš rodný jazyk je plný zajímavých prvků, ale i záludností. Když pak připravený program přinesl setkání s pejsky, jednak společenskými, kteří ukázali své taneční dovednosti, jednak policejními, a jejich chovateli, došlo na další rozšíření poznatků. Oba chovatelé totiž odpovídali na četné dotazy týkající se kynologie.
Zábavu doplňovaly společenské hry, pracovní aktivity, kdy si děti vyrobily dekorační předmět, a nechyběla ani pozdní večeře a ráno dobrá snídaně. Noční filmové představení už někteří jedinci vzdávali a raději zalezli do těch spacáků. A letošní účastníci: žáci třetích tříd základní školy s třídními učitelkami paní Helenou Balákovou a Hanou Procházkovou, pravidelný pomocný štáb paní Magda Valečková, Maruška Ohnesorgová, Káťa Dlouhá, Míša Knířová, Mirka Peterková a letošní hosté: paní zástupkyně Jana Novotná, Vanda Říhová (Městská policie Sokolov), psovod Tomáš (oddělení kynologie PČR Sokolov) a ochotníci Ostrov.
Všem, hodným třeťákům, hostům i organizátorům, velké díky!

Míša a Míša

3.4.2019