Dopoledne se složkami IZS

Projekt Bezpečná škola na Březové

Základní škola Březová je již od roku 2016 zapojena do projektu Stop násilí na dětech aneb Bezpečná škola, v rámci kterého se dne 27.11.2018 uskutečnilo dopoledne se složkami Integrovaného záchranného systému.

Vše začalo vyhlášením požáru v budově školy. Žáci si se svými vyučujícími vyzkoušeli, jak se chovat při evakuaci, co je v danou chvíli důležité a co ne. Simulačně nám ve škole jedna třída zůstala zatarasena a musela být vyproštěna za pomoci hasičů. Část opouštěla budovu ve speciálních dýchacích maskách, část hasiči evakuovali po vysokozdvižném žebříku s plošinou. Za přihlížení všech žáků a pracovníků školy byly „zachráněné“ děti ošetřeny záchrannou službou.

Takové cvičení je důležité nejen pro samotnou školu, ale i právě pro složky IZS, aby si vyzkoušely, jaké by byly podmínky v případě ostrého zásahu – přístup ke škole, orientace tříd v budově apod.

Po skončení cvičení jsme měli možnost prohlédnout si vozy a veškerou techniku všech složek integrovaného záchranného systému. Žáci i dospělí si se zájmem nechali ukázat vybavení, posadili se do policejních aut, či si potěžkali výzbroj hasičů a policistů.

Všem žákům se dopoledne moc líbilo a doufáme, že v případě nenadálé situace bychom vše zvládli tak, jako během tohoto cvičení. Oceňujeme profesionální přístup a ochotu všech zúčastněných členů IZS.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled