Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Republikové finále Odznaku všestrannosti

náhled

Ve dnech 6. a 7. září 2018 se konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Letos se podařilo vybojovat postup z krajského kola naší výborné atletce Anetě Hradské. Počasí nám přálo, tak jako vždy v moravské metropoli, takže všech téměř 450 dětí a 200 učitelů prožilo tyto dny starostí pouze o výkony svých svěřenců.

Ve čtvrtek sportovci museli zvládnout pět disciplín: švihadlo, skok daleký, 60m sprint, hod medicinbalem a shyby na šikmé lavičce. Po prvním dni byla Aneta na krásném 12. místě.

V pátek přišly disciplíny, které byly zaměřeny spíše silově a byly fyzicky velmi náročné. Závodníci zvládli sedy-lehy, trojskok, kliky, hod míčkem a volitelnou disciplínu (plavání, běh na 1000m nebo driblink).

Nakonec Aneta skončila na krásném 17. místě ze 104 závodnic jejího ročníku.  Velkým úspěchem bylo první místo Jana Kundráta ze ZŠ Křižíkova v Sokolově nejen v jeho věkové kategorii, ale i v celkovém pořadí všech účastníků.

Anetě Hradské moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a výborný výsledek.