Ekocentrum Cheb

Dne 11. 6. se třída 6. A zúčastnila výukového programu „Počasí nad úlem“ v Ekocentru Cheb, a jelikož počasí nad Chebem žákům přálo, program se povedl na výbornou.

Žáci se nejprve seznámili se základy meteorologie a poté se během venkovního měření naučili používat základní měřící přístroje. Neměřili například i rychlost větru a vlhkost vzduchu.

Poté se šli žáci seznámit se životem včel v úlu. Žáci byli pracně oblečeni do speciálních včelařských kombinéz, ve kterých jim bylo sice velmi teplo, ale úspěšně je ochránily před nějakým tím včelím žihadlem.

Největším potěšením pro děti však bylo dodatečné seznámení se s dalšími obyvateli Ekocentra, se strašilkami a potkany, které si mohli i vzít do ruky a pochovat.

Děkujeme za spoustu nových informací a zážitků, a budeme se do budoucna opět těšit na nějaký další program Ekocentra.

náhlednáhled
28.6.2018