T-Mobile olympijský běh

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. Oslava v roce 2018 připadla na středu 20. června.

Během T- Mobile Olympijského běhu 2017 vyběhlo na různých místech přes 76 tisíc běžců – ať už jako součást oficiálního závodu ve městech, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci. S každou registrací na T-Mobile Olympijský běh přispíváte automaticky České olympijské nadaci. Ta pomáhá sportovat dětem, jejichž rodičům chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity.

Žáci naší školy se do této masové běžecké akce zapojili již podruhé. Společně se 60 000 dětmi z celé České republiky přesně v 10,00 h odstartovali závod a oslavili tak olympijský den pohybem. Na trase dlouhé 600 metrů v lesoparku u Březové poměřili své běžecké výkony, za které byli odměněni tyčinkou Corny, diplomem a medailí. Nejrychlejší sportovci obdrželi ještě drobnou cenu od firmy Koh-i-Noor. Všichni běžci naší školy zvládli závod na výbornou a těšíme se již na příští ročník.

Š. Krausová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
26.6.2018