CO2 liga

Osm žáků naší školy se letos zapojilo do ekologické celorepublikové soutěže na téma změny klimatu – tzv. CO2 ligy. Organizátorem této soutěže je ekologický institut Veronica. Náš osmičlenný tým soutěží celý školní rok společně s 80ti školami v republice. Během roku vypracovává zadané úkoly, které jsou zajímavé, odborné, kreativní i zábavné. Jednotlivá témata se týkají místa, kde žijeme, tým zjišťuje, jak ovlivní klimatická změna život v České republice a v naší obci, jak můžeme snížit její dopady a jak se na ni můžeme připravit. Žáci získávají informace, zkoumají, hledají souvislosti, dělají akce a zajímavé průzkumy. To, co se dozví, si nenechávají pro sebe, ale sdělují i ostatním.

Prvním úkolem bylo natočit výukové video o tématu – klimatická změna -  a seznámit své spolužáky s touto problematikou a udělat s nimi i nějakou aktivitu. Náš tým předvedl odbornou prezentaci v     6. A, a promítnul zde i své video. Šesťáci se pak formou výroby plakátu zamýšleli nad dopady klimatických změn, a jak je mohou zmírnit.

Film je k zhlédnutí na: https://youtu.be/-HJYH0VB5kw

Druhým úkolem bylo vypočítat si na uhlíkové kalkulačce svou uhlíkovou stopu a zamyslet se nad tím, jak ji mohu snížit a 14 dní to realizovat. Tým pak prošel s touto informací, co je uhlíková stopa a jak ji můžeme snížit většinu tříd naší školy. Poprosil i žáky školy, aby i oni si doma za pomoci rodičů spočítali uhlíkovou stopu a donesli nám výsledky. Nejvíce za to musíme pochválit žáky 4. a 5. tříd a jejich rodiče. Tým vyrobil plakát k tomuto tématu a vyvěsil ho v zapojených třídách.

Chcete-li si vypočítat i vy svou uhlíkovou stopu, zde najdete uhlíkovou kalkulačku:

www.uhlikovastopa.cz

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled