Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |
Přiletěla k nám Agáta. Je to čarodějnice. Celý dnešní den byl úplně začarovaný. Nejprve jsme Agátě dávali do pytlíčku drahé kameny po deseti kusech a vymýšleli příklady. Poté jsme si přečetli dopis od Agáty a vyhledávali jsme názvy měst a přepisovali slova z tabule. Dozvěděli jsme se, jak se jmenuje její kocour. Po celý den jsme měli hodně práce: vybarvovali jsme čarodějnice, hledali východ z bludiště, domalovávali klobouky pro Agátu a v hodině pracovní výchovy jsme si také jednu čarodějnici vyrobili a pojmenovali. Večer nás čeká čarodějný rej, tak ahooooooj!!! Uvidíme se na náměstí.
náhlednáhlednáhlednáhled
30.4.2018
Dne 24. 4. 2018 se naše škola zapojila do akce Den Země. Ani první třída nebyla výjimkou. Letošním tématem je voda. Nejprve jsme zhlédli filmy. Film o vodičce se nám líbil. Týkal se totiž našeho kraje. Zjistili jsme, jak se k nám ta voda domů, do kohoutku, vlastně dostane. Poté jsme vyrazili na průzkum vody do terénu. Kolem potůčku tady u nás v lese na Březové to bylo bezva. Povídali jsme si o korytu potoka, o přítocích potoka, o rostlinách a živočiších u potoka. Ukazovali jsme si, jak voda některé břehy vymele, když teče hodně vody. Vzpomínali jsme, jak byla v pondělí ta velká bouřka, kolik asi tady teklo vody. Po návratu z procházky jsme pokračovali ve skupinové práci, kterou jsme si museli již v pondělí připravit. Je to naše společná výtvarná práce. Každý dělal něco. Rybáři malovali ryby, holky vystřihávaly a malovaly kapradí, Péťa maloval rákosí, Jana a Lili malovaly oblohu a trávu. Kuba a Matyáš pracovali na silnici. „Děti, nezapomeňte pít hodně vody“: volala na nás paní učitelka. Jiní zase kreslili žáby, šneky, slimáky, petrklíče a krokusy. A pak se to všechno dalo dohromady. Byl to krásný den plný vodního dobrodružství.
náhlednáhlednáhlednáhled
26.4.2018
Také My, prvňáci, jsme oslavili 7. dubna Den zdraví. Vybarvovali jsme potraviny a povídali si o nich, které jsou zdravé a které nejsou zdravé. Paní učitelka nám kladla záludné otázky, proč jí čokoláda chutná více než brokolice. Ale my známe na všechno odpověď. Vyprávěli jsme si o bílém a celozrnném pečivu. Povídali jsme si o mléčných výrobcích a zdravých svačinkách. A došli jsme k závěru, že vše je zdravé, pokud to jíme s mírou, s chutí a dodržujeme pestrý jídelníček.
náhlednáhlednáhlednáhled
12.4.2018
Rozvrh hodin

 1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČjMČjPrvPv   
ÚtČjMHvČj    
StTvČjMČj    
ČtAjČjPrvČj    
ČjMTvVv    
Vážení rodiče, velmi Vás prosím, sledujte pravidelně web https://bakalari.zs-brezova.cz/bakalari. Objevují se tam důležitá sdělení, rozvrh, známky, veškeré probírané učivo a komunikace s Vámi. Je to pro Vás nepostradatelný pomocník a je ve Vašem zájmu denně tento server navštěvovat. Děkuji za pochopení a ochotnou spolupráci Tř. uč. Kadlecová
5.9.2017
ZŠ Březová, okres Sokolov

Komenského 232
357 61 Březová

Tel: 352 633 540,  608 323 025
E-mail: info@zs-brezova.cz