Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

T-mobile olympijský běh

S radostí jsme si zaběhli T-mobile olympijský běh, který se konal 20. 6. 2018. Všichni jsme byli odměněni medailí, Corny tyčinkou a diplomem. První kluk z 1.B proběhl cílovou páskou Jiřík a z holek to byla Karolínka. Blahopřejeme všem. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a my jsme si účast užili. Děkujeme paní uč. Krausové za organizaci této akce.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
20.6.2018

Pasování prvňáků na čtenáře

Dne 19. 6. 2018 se v naší knihovně konalo pasování prvních tříd na čtenáře. Připravili jsme si pro krále Miroslava krátký úryvek z knihy Devatero pohádek od Karla Čapka. Také jsme mu slíbili, že budeme i nadále trénovat čtení. Jsou z nás na konci 1. třídy dobří čtenáři. Děkujeme všem zúčastněním za pomoc při organizaci této akce.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
19.6.2018

Atletická olympiáda na 1. stupni

Také my, 1.B, jsme hrdě reprezentovali naši třídu na atletické olympiádě 1. stupně. Den jsme si užili.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
14.6.2018

Opékáme buřty

Po celý rok jsme makali jako správní žáci v první třídě, abychom se naučili číst, psát a počítat. Také jsme se vzorně chovali a tak nás odměna neminula. Žáci v 1.B jsou velcí šikulkové a tak se paní učitelka ani nebála, vzít je na výšlap na Kamenici. Výlet jsme spojili s opékáním buřtů. A bylo to dobrodružství. V kopci jsme založili dva výškové tábory, abychom si vydechli, odpočinuli jsme si a napili se. V tábořišti na Kamenici jsme zapálili oheň a užili jsme si opékání buřtů.

Bohužel ale tráva byla mokrá a tak už nezbyl na jinou legraci čas, zazpívali jsme si veselé písničky po cestě a dorazili zpět, k nám, do školy. Věřím, že se žákům výlet líbil.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
13.6.2018

Aktivity s krychlovou stavebnicí

Konečně nám zbyl čas. Celý rok jsme se pilně učili, abychom zvládli počítat do 20 s přechodem přes desítku, abychom rozeznali rovinné útvary a některá geometrická tělesa, abychom zvládli počítat na číselné ose a počítadle a konečně přišel čas na aktivity s krychlovou stavebnicí. Čím víc kostek tím lépe. Čím větší podíl fantazie v projektu, tím lépe. Žáci prvňáci, jste báječní.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
12.6.2018

Trampoty s princeznami

V pondělí 11. 6. jsme navštívili kulturní akci divadelního souboru Lupínek. Lupínek nám zahrál pohádku Trampoty s princeznami. Vystoupili především žáci naší školy a upřímně musím říct, že se jim vystoupení opravdu perfektně povedlo. Klobouk dolů před jejich hereckými schopnostmi.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
11.6.2018

Ochutnávkový koš

Díky zapojení naší školy do projektu Ovoce a zelenina do škol jsme v průběhu středy a čtvrtka (6. a 7. 6.) měli možnost ochutnat vybrané, některé i méně známé, druhy ovoce a zeleniny. Některé chutě nás překvapili a na něčem jsme si pořádně pochutnali. Byla to zajímavá svačinka.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
7.6.2018

Akce v knihovně se nám líbí

Dnes jsme navštívili knihovnu, kde na nás čekal motivační program v rámci českého jazyka. Četli jsme si, povídali jsme si o písmenkách. Rozdělili jsme se do tří skupin na ovečky, medvědy a zajíce. Soutěžili proti sobě, kdo z nás vyřeší co nejvíc úkolů. Bavilo nás to. Čas utekl jako voda. Děkujeme paním knihovnicím za zprostředkování akce a pohodové zázemí.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
5.6.2018

Ekologická výchova v Ekocentru Cheb

Dne 29. 5. 2018 jsme navštívili Ekocentrum v Chebu. Výlet byl bezva. Viděli jsme spoustu domácích zvířat. A hlavně. Upekli jsme si opravdový chleba. Nejprve nám pan školitel zadal papír s postupem, poté jsme všechny potřebné ingredience nasypali do misky: mouku, vodu, droždí, špetku soli a kmínu. Těsto jsme nejprve zadělali a pořádně propracovali, poté jsme ho chvilinku nechali kynout. Mezitím jsme si zkoušeli, jak se dříve vyráběla mouka z obilí o kameny, v hmoždíři nebo v jednoduchém mlýnku. A pak jsme vyndali chleba z trouby, kde nám trošku vykynul, potřeli jsme jej vodou se solí, posypali kmínem a vrátili jej do trouby péct.Poté jsme přešli znova ke zvířátkům. Většina zvířat měla u sebe i své mláďata a tak jsme viděli i např. malá kůzlátka, kachňátka, kuřátka, mláďata indických běžců atd. Po upečení chleba jsme jej poctivě rozkrojili na půl a každý z dvojice si odnesl domů půlku svého díla.

Bylo to fajn. Zažili jsme spoustu zážitků s kamarády z áčka.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
29.5.2018

Den s čarodějnicí Agátou

Přiletěla k nám Agáta. Je to čarodějnice. Celý dnešní den byl úplně začarovaný. Nejprve jsme Agátě dávali do pytlíčku drahé kameny po deseti kusech a vymýšleli příklady. Poté jsme si přečetli dopis od Agáty a vyhledávali jsme názvy měst a přepisovali slova z tabule. Dozvěděli jsme se, jak se jmenuje její kocour. Po celý den jsme měli hodně práce: vybarvovali jsme čarodějnice, hledali východ z bludiště, domalovávali klobouky pro Agátu a v hodině pracovní výchovy jsme si také jednu čarodějnici vyrobili a pojmenovali.

Večer nás čeká čarodějný rej, tak ahooooooj!!! Uvidíme se na náměstí.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
30.4.2018

Den Země

Dne 24. 4. 2018 se naše škola zapojila do akce Den Země. Ani první třída nebyla výjimkou. Letošním tématem je voda.

Nejprve jsme zhlédli filmy. Film o vodičce se nám líbil. Týkal se totiž našeho kraje. Zjistili jsme, jak se k nám ta voda domů, do kohoutku, vlastně dostane.

Poté jsme vyrazili na průzkum vody do terénu. Kolem potůčku tady u nás v lese na Březové to bylo bezva. Povídali jsme si o korytu potoka, o přítocích potoka, o rostlinách a živočiších u potoka. Ukazovali jsme si, jak voda některé břehy vymele, když teče hodně vody. Vzpomínali jsme, jak byla v pondělí ta velká bouřka, kolik asi tady teklo vody.

Po návratu z procházky jsme pokračovali ve skupinové práci, kterou jsme si museli již v pondělí připravit. Je to naše společná výtvarná práce. Každý dělal něco. Rybáři malovali ryby, holky vystřihávaly a malovaly kapradí, Péťa maloval rákosí, Jana a Lili malovaly oblohu a trávu. Kuba a Matyáš pracovali na silnici. „Děti, nezapomeňte pít hodně vody“: volala na nás paní učitelka. Jiní zase kreslili žáby, šneky, slimáky, petrklíče a krokusy. A pak se to všechno dalo dohromady.

Byl to krásný den plný vodního dobrodružství.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
26.4.2018

Světový den zdraví

Také My, prvňáci, jsme oslavili 7. dubna Den zdraví. Vybarvovali jsme potraviny a povídali si o nich, které jsou zdravé a které nejsou zdravé. Paní učitelka nám kladla záludné otázky, proč jí čokoláda chutná více než brokolice. Ale my známe na všechno odpověď. Vyprávěli jsme si o bílém a celozrnném pečivu. Povídali jsme si o mléčných výrobcích a zdravých svačinkách. A došli jsme k závěru, že vše je zdravé, pokud to jíme s mírou, s chutí a dodržujeme pestrý jídelníček.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
12.4.2018

Posloucháme pohádku

Pohádky nejen čteme, vyprávíme, vymýšlíme a necháváme si je předčítat od maminek, tatínků a paní učitelky. Pohádky také posloucháme. Jen tak. Se zavřenýma očima. A když oči otevřeme, tak namalujeme o čem pohádka byla. Uhádnete to?

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
4.4.2018

Velikonoční rejdování

V úterý 27. 3. 2018 se naše třída účastnila Velikonočního rejdování, které organizoval školní parlament. Nejprve nás přivítaly mažoretky, poté jsme plnili spousta skvělých úkolů, stihli jsme dokonce velikonoční kvíz a také jsme nezapomněli fandit: „My jsme první béčáci, jsme pro každou legraci!!!“

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
27.3.2018

Recitační soutěž

Dne 9. 3. 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže. Se ctí a hrdostí se předvedli i žáci 1.B. Děkujeme jim za reprezentaci naší třídy.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
9.3.2018

Zkouška recitace u prvňáků

Recitační „souboj“ zažili ve čtvrtek naši prvňáci. Žáci prvních tříd si poprvé zakusili, jaké to je recitovat před ostatními dětmi. Z každé třídy byli vybráni dva žáci, kteří svou básničku přednesou zítra na recitační soutěži. Bylo to milé zpestření hodiny českého jazyka.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
8.3.2018

Druháci četli prvňákům

náhled

Ve dnech 5. a 6. března nás navštívili druháci, kteří si pro nás připravili čtení příběhu o pejskovi a kočičce. S plnou parádou si pro nás připravili své čtenářské dovednosti a také pracovní listy a další skvělé úkoly, které jsme s radostí splnili. Hledali jsme cestu k domečku, dokreslovali jsme druhou polovinu obrázku, vybarvovali jsme dort pro pejska a kočičku podle návodu, skládali příběh podle obrázkové osnovy a seznámili jsme se s ilustracemi pana Josefa Čapka. Chtěli bychom druháčkům a především paní učitelce Balákové poděkovat za krásné čtení. My také rádi čteme a rychle se v tuto dobu zlepšujeme. Už poznáme větu. Čteme již krátké příběhy a co je hlavní: Víme, o čem čteme. Děkujeme za krásnou ukázku toho, jak ve škole spolupracujeme a kamarádíme se napříč třídami.

7.3.2018

Na oplátku páťákům

Slíbili jsme páťákům, že si pro ně také nějaké čteníčko připravíme, a tak je to tu. Číst tak dobře jako oni, použít intonaci ve větách, zabarvit hlas podle postoje mluvčího a vypravěče, to ještě neumíme. Na to máme ještě 4 roky čas. Ale umíme číst obrázky. Páťáci naše pozvání k nám do třídy přijali, přečetli jsme jim pohádku o lednu pomocí obrázků a jako bonus dokonce zadali domácí úkol – speciální křížovku pro páťáci.

Děkujeme za návštěvu. A nezapomeňte zítra odevzdat domácí úkol. :-)

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
25.1.2018

Hudební výchova jinak

V úterý 23. 1. 2018 jsme zažili netradiční hodinu hudební výchovy v našem Březovském multifunkčním centru. P. Hrabě nám představil spoustu netradičních hudebních nástrojů a dokonce jsme si na ně mohli i zahrát. Na některé se hrálo pomocí úst nebo prstů, ale na některé dokonce celým tělem. Zpívali jsme písničku Skákal pes v bluesové úpravě a moc dobře jsme se bavili.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
23.1.2018

Četli nám páťáci

V rámci projektu Čtenářské dílny nás dnes při hodině českého jazyka navštívila třída 5. A. Četli nám krásnou pohádku o Mrazíkovi. Tak nás napadlo, že bychom si mohli zítra Mrazíka namalovat, nebo jinak umělecky ztvárnit, když máme výtvarnou výchovu.

Jen počkejte, páťáci. My si pro vás taky něco přichystáme. To budete koukat.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
11.1.2018

Tři králové

I v naší škole se zastavili tři králové. Tato tradice se nám moc líbila.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
5.1.2018

Vánoce v 1.B

Takové kouzelné chvíle jako ty dnešní, bych přála každému člověku, ať je to učitel, rodič, nebo prezident Zeměkoule. Těšení, radost a úsměv dětí z dárků, kouzlo a atmosféra Vánoc. To jsou hodnoty, na které se již dnes zapomíná. My jsme nezapomněli. Je to krása.

Přeji všem kouzelné Vánoce plné pohádek a splněných přání.

Za třídu 1.B p. uč. Kadlecová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
21.12.2017

Společné zdobení perníčků

Co by to bylo za Vánoce bez pravé vůně vánočních perníčků. A co by to bylo za zdobení, kdyby se ty mňamky pak nedaly sníst.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled