Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Recitační soutěž

Dne 9. 3. 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže. Se ctí a hrdostí se předvedli i žáci 1.B. Děkujeme jim za reprezentaci naší třídy.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
9.3.2018

Zkouška recitace u prvňáků

Recitační „souboj“ zažili ve čtvrtek naši prvňáci. Žáci prvních tříd si poprvé zakusili, jaké to je recitovat před ostatními dětmi. Z každé třídy byli vybráni dva žáci, kteří svou básničku přednesou zítra na recitační soutěži. Bylo to milé zpestření hodiny českého jazyka.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
8.3.2018

Druháci četli prvňákům

náhled

Ve dnech 5. a 6. března nás navštívili druháci, kteří si pro nás připravili čtení příběhu o pejskovi a kočičce. S plnou parádou si pro nás připravili své čtenářské dovednosti a také pracovní listy a další skvělé úkoly, které jsme s radostí splnili. Hledali jsme cestu k domečku, dokreslovali jsme druhou polovinu obrázku, vybarvovali jsme dort pro pejska a kočičku podle návodu, skládali příběh podle obrázkové osnovy a seznámili jsme se s ilustracemi pana Josefa Čapka. Chtěli bychom druháčkům a především paní učitelce Balákové poděkovat za krásné čtení. My také rádi čteme a rychle se v tuto dobu zlepšujeme. Už poznáme větu. Čteme již krátké příběhy a co je hlavní: Víme, o čem čteme. Děkujeme za krásnou ukázku toho, jak ve škole spolupracujeme a kamarádíme se napříč třídami.

7.3.2018

Masopust jsme si užili

I naše třída si užila Masopust. Tolik veselí a radosti. Krásný zážitek.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
7.2.2018

Druháci nás zvou na Masopust

Děkujeme za pozvání, druháčci. Naučili jste nás krásnou skákavou masopustní písničku.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
5.2.2018

Den s vysvědčením

Den, kdy se předává vysvědčení, tedy 31. 1. nám nejprve zpestřily Mažoretky jejich vystoupením. Moc jsme jim tleskali. Naši kluci na to moc nejsou, na tyhle holčičí věci, ale i tak hezky zatleskali. Je přece slušnost ocenit a respektovat práci druhého.

A pak napnutí jsme čekali, až se nám do ruky dostane vysvědčení. Paní učitelka nám ale nakonec vysvědčení nerozdala, jen poblahopřála a vysvědčení nám předala Maria z Brazílie. To bylo ale překvapení. Bylo to velmi netradiční, velmi dojemné, neboť každého vyvolala, předala mu vysvědčení a pak jej objala.

Děkujeme za takový netradiční zážitek. Thanks, Maria.

náhlednáhled
31.1.2018

Na oplátku páťákům

Slíbili jsme páťákům, že si pro ně také nějaké čteníčko připravíme, a tak je to tu. Číst tak dobře jako oni, použít intonaci ve větách, zabarvit hlas podle postoje mluvčího a vypravěče, to ještě neumíme. Na to máme ještě 4 roky čas. Ale umíme číst obrázky. Páťáci naše pozvání k nám do třídy přijali, přečetli jsme jim pohádku o lednu pomocí obrázků a jako bonus dokonce zadali domácí úkol – speciální křížovku pro páťáci.

Děkujeme za návštěvu. A nezapomeňte zítra odevzdat domácí úkol. :-)

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
25.1.2018

Hudební výchova jinak

V úterý 23. 1. 2018 jsme zažili netradiční hodinu hudební výchovy v našem Březovském multifunkčním centru. P. Hrabě nám představil spoustu netradičních hudebních nástrojů a dokonce jsme si na ně mohli i zahrát. Na některé se hrálo pomocí úst nebo prstů, ale na některé dokonce celým tělem. Zpívali jsme písničku Skákal pes v bluesové úpravě a moc dobře jsme se bavili.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
23.1.2018

Četli nám páťáci

V rámci projektu Čtenářské dílny nás dnes při hodině českého jazyka navštívila třída 5. A. Četli nám krásnou pohádku o Mrazíkovi. Tak nás napadlo, že bychom si mohli zítra Mrazíka namalovat, nebo jinak umělecky ztvárnit, když máme výtvarnou výchovu.

Jen počkejte, páťáci. My si pro vás taky něco přichystáme. To budete koukat.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
11.1.2018

Tři králové

I v naší škole se zastavili tři králové. Tato tradice se nám moc líbila.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
5.1.2018

Vánoce v 1.B

Takové kouzelné chvíle jako ty dnešní, bych přála každému člověku, ať je to učitel, rodič, nebo prezident Zeměkoule. Těšení, radost a úsměv dětí z dárků, kouzlo a atmosféra Vánoc. To jsou hodnoty, na které se již dnes zapomíná. My jsme nezapomněli. Je to krása.

Přeji všem kouzelné Vánoce plné pohádek a splněných přání.

Za třídu 1.B p. uč. Kadlecová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
21.12.2017

Společné zdobení perníčků

Co by to bylo za Vánoce bez pravé vůně vánočních perníčků. A co by to bylo za zdobení, kdyby se ty mňamky pak nedaly sníst.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
18.12.2017

Den ve vánoční knihovně

Dnes jsme strávili den v knihovně. A byla to opravdu bomba. Nejprve jsme byli účastni akce „Deváťáci čtou prvňáčkům“, kteří nám zahráli divadlo. Pak jsme se dozvěděli něco o tom, jak tráví Vánoce jinde ve světě. Také jsme si vyluštili tajenku, dokonce jsme se v knihovně i nasvačili, pouštěli lodičky z ořechových skořápek a skládali vánoční dílničku.

Děkujeme všem deváťákům za báječně vytvořený program, paním knihovnicím, paním učitelkám, i paním asistentkám a městu Březová, za tak úžasné prostory jako je loutkový sál nebo knihovna.

Zase jeden z dnů, který rychle utekl a my jsme tak zase blíže k tomu Štědrému dni a tomu našemu těšení.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
12.12.2017

Byli jsme v cirkusu

 V pátek 8. 12. 2017 za námi na Březovou přijel cirkus Jung. Někdo z nás třeba nikdy v cirkuse nebyl a tak jsme zažili pravou cirkusovou atmosféru s akrobaty, cvičenými pejsky a klauny, kteří umí žonglovat. Byli jsme rádi za příjemný zážitek.

náhlednáhlednáhlednáhled
8.12.2017

Mikulášské divadlo

Ve středu 6. 12. 2017 jsme navštívili v našem multifunkčním centru pohádku, která byla pro nás překvapením. Byla to vlastně taková Mikulášská nadílka. A pohádka měla vše, co správná pohádka potřebuje: princeznu, čerta, peklo, kouzla a spoustu písniček.

náhlednáhlednáhlednáhled
6.12.2017

Den, kdy chodí Mikuláš

Užíváme si den, kdy se to venku hemží andílky a čerty. Samozřejmě nás také navštívil Mikuláš. Obdaroval všechny hodné děti ze třídy bezvadnou hrou, kterou můžeme hrát o přestávkách. Při vyučování jsme si četli o tom, jak pejsek s kočičkou hráli divadlo a na Mikuláše co bylo. Také jsme dnes po čertovsku dobře počítali i zpívali. I když nás to chrastění řetězů na chodbě trošku rozptylovalo, den jsme si užili. Vánoce už jsou opravdu tady.

náhlednáhlednáhled
5.12.2017

Duhový svět popelničky Jáji

Dnešní den ve strašidelných maskách zahájila trochu netradičně, přesto plánovaně akce „Duhový svět popelničky Jáji“. Jednalo se o vyučovací hodinu zaměřenou na environmentální výchovu a naši prvňáčci se dozvěděli podrobnější informace o třídění odpadu. I když žáci již odpad ve třídách třídí na plast, papír a ostatní odpad. Někteří výjimeční šikulové i vymývají kelímky, aby mohli kelímky hodit do kontajnerku na plasty. Žáci se seznámili i s dalšími kontejnery na tříděný odpad a dokonce si sami takové třídění odpadků mohli ukázat na demonstračních kartách nebo jiných pomůckách.

Děkujeme za návštěvu paní popelničko Jájo.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
31.10.2017

Prvňáci umí spolupracovat

Všichni prvňáci umí spolupracovat. Když se spojí 1.A i 1.B, dokážou skvěle spolupracovat. Pracují pilně, usilovně, samostatně. Dokážou si ale také navzájem pomoci, ocení práci druhého a jsou k sobě tolerantní. Tak se poznají správní žáci ZŠ Březová.

Tyto práce žáci vytvořili v hodině českého jazyka, kde měli hledat stejné vzory na tričku a čepici šašků a barevně šaška dotvořit a sladit. Procvičovali také jemnou motoriku, když papír vystřihávali a lepili. Všichni pracovali na výbornou.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
25.10.2017

Slavíme s Jiříkem narozeniny

Jiřík slavil narozeniny a obdaroval nás krásnými dárečky. Pro každého nám s maminkou připravili sáček s krásnými barevnými stužkami a překvapením uvnitř.

Děkujeme a přeje všechno nejlepší.

náhlednáhled
25.10.2017

Byli jsme v novinách

Byli jsme v novinách a tak si nás mohl prohlížet každý, kdo si 18. října koupil Sokolovský deník. Všem nám to moc slušelo na fotkách. Dokonce jsme každý dostali jeden výtisk domů.

Teď už celý svět ví, že jsme šikovní prvňáci z Březové.

náhlednáhled
18.10.2017

Návštěva pana ilustrátora A. Dudka

Navštívil nás na Březové pan ilustrátor Adolf Dudek. Byla s ním velká legrace, namaloval nám toho spoustu na tabuli a pěkně jsme si s ním i zacvičili.

Děkujeme Vám za zážitek.

náhlednáhled
16.10.2017

Práce v komunikačním kruhu

Je nám spolu krásně. Kamarádíme se spolu, spolupracujeme, chválíme se navzájem. Jsme úžasní žáci 1.B.

náhled
26.9.2017

Návštěva v ředitelně

Dnes jsme byli navštívit v ředitelně našeho pana ředitele Mgr. Jiřího Daneše. Mile nás přivítal i s paní zástupkyní Mgr. Janou Novotnou. Děkujeme za pozvání na návštěvu i za bonbónek pane řediteli.

náhlednáhled
25.9.2017

Návštěva našich kamarádů

Tak nějak nás poslední dobou ve škole navštěvují prapodivná zvířátka. Pomáhají nám při výuce, někdy nás i učí nebo nám radí. My si s nimi můžeme hrát, povídat nebo zpívat. Oni nás za odměnu pohladí a pochválí. Bydlí tady s námi Sova Rozárka a ta se se všemi plyšovými kamarády vždy ráda seznámí. K sově se nově nastěhoval mimoň Bob. A dnes nás navštívil jednorožec Jůlinka, také sovička Emička, tygr Čumáček, králíček Eliška a tučňák Jirka.

Díky za návštěvu kamarádi

náhlednáhled
21.9.2017