Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Šťastný nový rok 2020 Vám přeje 1.A!

Vážení rodiče, zákonní zástupci, další příbuzní, kolegové... zkrátka všichni, kdo navštěvujete naše třídní stránky. Rády bychom Vám popřály Veselé Vánoce, pohodové svátky a do nového roku hlavně zdraví, štěstí, lásku a spoustu splněných přání a snů!

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová a Vaše asistentka pedagoga Monika Součková

 

náhled
4.1.2020

Navštívil nás Mikuláš, čert a anděl

I my jsme se těšili na příchod Mikuláše, čerta a anděla, a ve čtvrtek 5. prosince jsme se jich dočkali. Někteří jsme měli trochu strach, tak jsme si raději připravili básničku„Mikuláš, čert a anděl“. Ale nebojte se, nikoho z nás si čert nakonec neodnesl. Naše zlobidla trochu postrašil a ušpinil, a těm hodným nadělil balíček s dobrotami.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhled
4.1.2020

Těšíme se na Vánoce!

Když jsme se po prvním prosincovém víkendu vrátili zpět do školy, měli jsme velkou radost – čekalo tam na nás velké překvapení. I k nám do třídy konečně Ježíšek poslal své skřítky, aby nám ve třídě vyčarovali zimu. Přinesli nám krásnou zimní výzdobu, sněhuláka, vánoční stromeček a hlavně adventní věnec a kalendář, abychom si to čekání na Ježíška zpříjemnili.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
4.1.2020

Za zvířátky do knížek aneb motivační hry s písmenky

Opět jsme navštívili naší knihovnu, která si pro nás připravila další vždělávací program...

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

 

 

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
11.11.2019

Krimifest Březová

V rámci 19. ročníku festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality (KRIMIFEST BŘEZOVÁ 2019) jsme v kině shlédli animovaný detektivní film "Sherlock Koumes" a před školou a na školním hřišti následně cvičný zákrok policie proti pachateli trestné činnosti a komentovanou ukázku výcviku policejních psovodů s jejich psy.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhled
8.11.2019

Dva měsíce už jsou za námi, spousta práce ještě před námi!

„Dva měsíce už jsou za námi!“, ale spousta práce ještě před námi. V září a říjnu jsme převážně opakovali to, co jsme se naučili již ve školce (slušné chování, kouzelná slovíčka, barvy, orientaci). Dále jsme počítali do 5, prošli spousty uvolňovacích cviků (aby nám šlo psaní samo), četli jsme a hráli známé pohádky, říkali říkanky a zpívali písničky, ale především jsme si zvykali na školní režim a učili se našim třídním pravidlům.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
1.11.2019

Halloweenský den

I u nás ve škole vzpomínáme na ty, kteří nás již opustili (i když trošku "po americku", veselejší a zábavnější formou). Představení historie, tradic a zvyků jak českých Dušiček, tak amerického Halloweenu samozřejmě nesmělo chybět. Tento svátek jsme si dále zpříjemnili příchodem ve strašidelných maskách, tematickými úkoly a několika halloweenskými hrami.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
31.10.2019

Ilustrátor Adolf Dudek

Navštíili jsme v naší knihovně krásný program ilustrátora dětských knih Adolfa Dudka. Velmi zábavně nám vyprávěl pohádky (Tři prasátka, O slepičce a kohoutkovi, Sněhurka a sedm trpaslíků, O třech medvědech), které sám ilustroval moc sympatickými obrázky. Představení jsme si moc užili a těšíme se na další setkání!

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

 

 

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
14.10.2019

Zasaď třeba chleba aneb prvňáčci na exkurzi v Ekocentru Cheb

Ve středu 18. září 2019 jsme se poprvé vydali společně vzdělávat mimo naši školní budovu, a to na Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy do Chebu, kde nás čekal zábavný výukový program s názvem "Zasaď třeba chleba"

Do známého "Ekocentra" jsme odjížděli v 8:20 z Autobusového nádraží Březová. Počasí nám přálo, už od rána svítilo sluníčko. Kromě paní učitelky a asistentky se s námi na exkurzi vydal také náš třídní maskot "Myšák Jerry". Hned po příjezdu na statek nás přivítali tamní lektoři a program mohl začít!

Nejdříve jsme si poslechli přednášku o obilninách a jejich zpracování. Některé druhy obilí jsme samozřejmě znali, už jsme přeci velcí školáci, ale dozvěděli jsme se i spoustu dalších nových informací. Např. že zrní, které se sype domácím ptákům není "presso", ale proso. Po zajímavé přednášce následoval přesun do místní kuchyně, kde jsme se seznámili s receptem na domácí chléb a pustili se do jeho výroby. Vážení surovin, míchání, hnětení, kynutí a pečení – to vše byly procesy, kterými musel náš chléb projít. Čas během kynutí a pečení jsme využili na svačinu a dále na vyzkoušení mletí obilovin (ruční drcení mezi kameny, hmoždíř a klasický ruční mlýnek), dojením, seznámením s domácími zvířaty a jejich krmením.

Když jsme se vrátili zpět do kuchyně, celá voněla čerstvě upečeným domácím chlebem. A protože víme, že by se teplé pečivo jíst nemělo, zabalili jsme každý svou část do ubrousku a chlebík vzali ochutnat domů našim milým rodičům (tedy alespoň ti, co ho nesnědli odpoledne ve školní družině).

Celý program, obzvláště pečení, se nám moc líbilo a už teď se těšíme na další exkurzi!

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
3.10.2019

Výuka již probíhá dle rozvrhu

Od středy 11. září 2019 bude výuka již probíhat dle stanoveného rozvrhu.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

12.9.2019

Třídní schůzky

Dne 3. září 2019 se konaly naše první třídní schůzky. V příloze naleznete nejdůležitější informace, o kterých jsme mluvili a seznam pomůcek pro žáky 1. ročníku.

 

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

12.9.2019

Náš první školní den

V pondělí 2. září 2019 jsem měla tu čest přivítat v mé nové třídě 1. A na Základní škole Březová  okr. Sokolov dvacet pět nových školáčků. Slavnostní zahájení nového školního roku začalo v 8 hodin v místním přírodním amfiteátru přivítáním všech žáků i zaměstnanců školy, vzácných hostů, rodičů a příbuzných, ale především našich natěšených prvňáčků. Hřejivá úvodní slova pronesl nejprve pan ředitel Mgr. Jiří Daneš, následoval ho pan starosta Miroslav Bouda, vedoucí školské rady Květoslava Šafnerová a ukončila je zástupkyně ředitele školy Mgr. Jana Novotná. Netušila jsem, že začátek povinné školní docházky je na Březové tak velikou slávou. Neobešel se ani bez představení všech nových pedagogů, tedy i mě, a žáčků mé první třídy. Na podium je přivedli a ostužkovali „ostřílení“ deváťáci, kteří naši školu na konci tohoto školního roku již opustí. Následně byli všichni žáci, učitelé a hosté vyzváni k postavení špalíru před školou. Za potlesku a jásání jím prvňáčci v doprovodu deváťáků slavnostně prošli až do své první třídy, kde došlo ještě jednou k přivítání a vzájemnému seznámení se mnou, jako jejich třídní učitelkou, a mou asistentkou Monikou Součkovou. Novým žáčkům „prvně“ zazvonil zvonek a odstartoval tak jejich další důležitou životní etapu – UŽ JSOU Z NICH ŠKOLÁCI! Společně jsme si pak prohlédli všechny dárečky, které noví školáci dostali – učebnice, pracovní sešity a kufřík vybavený školními pomůckami. Na žádném dortu přeci nesmí chybět sladká třešnička, a proto jsme na závěr byli všichni panem ředitelem pozváni do školní jídelny na jeho tak oblíbené jahody se šlehačkou.

Nejen pro všechny prvňáčky, ale i pro nás, byl tento den novým začátkem naší SPOLEČNÉ cesty za jejich vzděláním. Doufám, že jste si,  naši noví žáčci, rodiče i příbuzní,  tento den užili stejně tak jako my.

Všem prvňáčkům přejeme ještě jednou nezapomenutelný a úspěšný první školní rok, spoustu skvělých kamarádů a nejlépe jen samé jedničky!

Vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Heidlerová

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
12.9.2019
ZŠ Březová, okres Sokolov

Komenského 232
357 61 Březová

Tel: 352 633 540,  608 323 025
E-mail: info@zs-brezova.cz